Prasa chwali opony zimowe Continental

W najnowszych testach opon zimowych przeprowadzonych przez dziennikarzy z niemieckich czasopism „AutoBild” i „Auto Zeitung” ogumienie Continental ContiWinterContact TS 830 zostało uznane za „wzorowe" i „wysoce rekomendowane", co odpowiada najwyższym ocenom przyznawanym w dziennikarskich testach.

Continental ContiWinterContact TS830Oba zespoły redakcyjne testowały takie same opony zimowe w rozmiarze 205/55 R 16 H przeznaczone do samochodów klasy kompaktowej i średniej. „AutoBild” przetestował 13 modeli ogumienia, natomiast „Auto Zeitung" przyjrzał się 11 produktom. W obydwu przypadkach opony marki Continental uzyskały najwyższe noty. Wyniki testu opublikowano w „AutoBild” z 25 września i „Auto Zeitung” z 16 września br.

Opony otrzymały specjalną pochwałę od ekspertów „AutoBild” za „najlepsze właściwości jezdne i stabilność boczną oraz za optymalną przyczepność na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni”. Natomiast dziennikarze „Auto Zeitung” tak podsumowali swój werdykt: „najlepsza skuteczność hamowania i bardzo dobre właściwości trakcyjne sprawdzone na torze testowym. Optymalna współpraca ogumienia z systemem ESP w testowym samochodzie marki Volkswagen Golf".
Warto dodać iż, wyniki testów opon publikowane przez prasę motoryzacyjną, tradycyjnie stanowią ważną wskazówkę dla kierowców podejmujących decyzję o zakupie nowego ogumienia zimowego.

Continental ze sprzedażą przekraczającą 24 miliardy euro, jest jedną z pięciu największych na świecie firm w branży dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Dostarczając opony, systemy hamulcowe, komponenty układów napędowych i systemów podwozi, oprzyrządowanie, elektronikę samochodową i elastomery techniczne, korporacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Korporacja zatrudnia obecnie około 133.000 pracowników w prawie 190 lokalizacjach w 35 państwach.

Co czwarta opona w Europie produkowana jest przez grupę Continental. Ponad 30 procent nowych europejskich samochodów zjeżdżających z linii montażowych jest wyposażonych w opony grupy Continental.
Dział opon koncernu Continental jest Oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Świata FIFA 2010TM, które odbędą się w Afryce Południowej.

Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony test

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj