Aktualności, promocje...

Nowy Opel Insignia na oponach Hankook z technologią Sound Absorber

Firma Opel wybrała do nowego Opla Insignia jako wyposażenie fabryczne opony Hankook z segmentu Ultra High Performance: Ventus S1 evo². Sportowe i komfortowe opony wysokiej klasy z najnowszą technologią Hankook „Sound Absorber” będą montowane fabrycznie w rozmiarze 18 cali w Oplu Insignia drugiej generacji.

Opona Hankook  Ventus S1 evo 2

Producent opon klasy premium, firma Hankook, wyposaża fabrycznie w opony zarówno limuzynę Opel Insignia Grand Sport, jak i kombi Sports Tourer. Model z rocznika 2017 będzie opcjonalnie wyposażony fabrycznie m.in. w opony Ultra High Performance Ventus S1 evo² w rozmiarze 245/45 R18 96W, wyprodukowane już w udoskonalonej technologii Hankook „Sound Absorber”.

Flagowy pojazd Opla o mocy do 260 KM, utrzymany w sportowo-eleganckiej stylistyce zapewnia niewiarygodny komfort jazdy. Również opony muszą sprostać tej charakterystyce. Dlatego inżynierowie Hankook zaprojektowali oponę odpowiednią do nowego sportowego charakteru Opla Insignia. Wysoce przyczepna, optymalna mieszanka bieżnika z krzemionki zapewnia mniejszy opór toczenia i przyczynia się tym samym do lepszego ekobilansu. Zaawansowana technologia opon z lekkim szkieletem zapewnia najlepszą powierzchnię styku opony w każdych warunkach. Innowacyjna, inspirowana wyścigami DTM 3-warstwowa konstrukcja bloku z układem schodkowym zewnętrznych bloków żebra, zapewnia ponadto równomiernie wysoką przyczepność przez cały okres eksploatacji a tym samym znakomite właściwości trakcyjne i skuteczność hamowania na mokrej i suchej nawierzchni.

Aby zapewnić jak najniższy poziom hałasu we wnętrzu pojazdu i tym samym zwiększyć komfort jazdy Oplem Insignia, projektanci Hankook zaadaptowali firmową technologię „cichych opon” – „Sound Absorber ”. Po wewnętrznej stronie bieżnika umieszcza się specjalną płytę z pianki poliuretanowej, która niweluje hałas wewnątrz opony.

Stawiając na Ventus S1 evo² Opel zdecydował się na opony o wysokim komforcie prowadzenia, bardzo niskiej emisji hałasu podczas toczenia i mniejszym oporze toczenia. Jak zawsze w przypadku Hankook również bezpieczeństwo było priorytetem dla projektantów. Tym samym opony odznaczają się m.in. poszerzonymi rowkami i dzięki temu większą odpornością na aquaplaning oraz wysoką przyczepnością na mokrej i suchej nawierzchni.


Źródło: Hankook
Udostępnij

Hankook opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych