W październiku Michelin wprowadza na rynek oponę do kombajnów Michelin MegaXBib w zupełnie nowym rozmiarze - 800/70R32.
Przeznaczona dla największych i najcięższych maszyn rolniczych opona będzie miała dopuszczalne obciążenie wynoszące 181 A8/B, czyli największe spośród wszystkich opon korzystających z tradycyjnych technologii. Nowa opona jest wyjątkowo wytrzymała dzięki metalowym opasaniom pod bieżnikiem. Inżynierowie Michelin zmienili także wygląd bieżnika i barku opony, tak aby chronić oponę przed uszkodzeniami powodowanymi jazdą po ściernisku - czyli przebiciem (łodygi kukurydzy) lub też szybszym zużywaniem (soja i słonecznik).
W czasie zbiorów priorytetem dla rolnika jest zebranie plonów tak szybko jak to możliwe. Im większe gospodarstwo tym ważniejsza staje się produktywność, a rolnicy korzystają z większych i cięższych maszyn rolniczych. W wyniku tego, zwiększenie nośności opony stało się podstawowym celem przy projektowaniu nowych, wysokowydajnych maszyn rolniczych. Dlatego Michelin wprowadza nowy rozmiar - 800/70R32 - dla swoich opon MegaXBib - z obciążeniem wynoszącym 181 A8/B. Z powodu tych parametrów tej opony nie można porównać do jakiejkolwiek innej opony dostępnej na rynku.
Aby zwiększyć nośność opony i jej wytrzymałość, Michelin zastosował metalowe opasania wewnątrz opony. Ta technologia sprawia, że opona jest bardziej odporna na zmęczenie materiału wywołane przez ciężkie ładunki, co pomaga zwiększyć produktywność i ograniczyć koszty operacyjne. Jednocześnie zmniejsza to ryzyko przestoju maszyny, spowodowanego przez uszkodzenie lub zniszczenie opony.
Nowa opona 800/70R32 Michelin MegaXBib jest bardziej odporna na uszkodzenia, które może spowodować jazda po ściernisku. Aby rozwiązać ten problem inżynierowie Michelin zmienili bieżnik i barki opony. Opona Michelin MegaXBib stała się bardziej odporna na zniszczenia poprzez zmienienie kąta i kształtu bieżnika i wzmocnieniu barków nową, unikatową strukturą.
Premiera opony 800/70R32 Michelin MegaXBib, której dopuszczalne obciążenie wynosi 181 A8/B, ma pomóc rolnikom w zwiększaniu produkcyjności i zmniejszaniu kosztów w gospodarstwie.