Aktualności, promocje...

Continental inwestuje w bezpieczeństwo cybernetyczne auta

Continental, stale rozwija technologie cyfrowe, które zapewnią ochronę przed szkodliwymi włamaniami do systemów sterowania pojazdów. W celu podniesienia swoich kompetencji oraz rozszerzenia możliwości produkcyjnych niemiecka firma technologiczna kupiła izraelski start-up Argus Cyber Security – światowego lidera w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego w samochodach osobowych i użytkowych.

Continental inwestuje w bezpieczeństwo cybernetyczne auta

Obecnie technologie informacyjne stają się integralną częścią obszarów, które do niedawna nie miały nic wspólnego z internetem. Jednym z nich jest motoryzacja. Według prognoz ekspertów do 2020 roku po drogach całego świata będą poruszać się setki milionów aut łączących się z siecią. Ta coraz bardziej zaawansowana informatyzacja pojazdów sprawia, że samochody mogą stać się potencjalnym celem cyberataków. Dlatego,komputery na kółkach” wymagają odpowiedniego zabezpieczenia zarówno w czasie postoju, jak i podczas jazdy. Zapewnienie bezpieczeństwa cybernetycznego w samochodach osobowych i użytkowych jest jednym z priorytetów Continental.

„Kupując firmę Argus, pozyskaliśmy jednych z najlepszych na świecie ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu zwiększyliśmy nasze kompetencje oraz zyskaliśmy możliwość opracowywania kompleksowych rozwiązań i usług mających na celu zminimalizowanie ryzyka narażenia pojazdów na ataki komputerowe. Dzięki połączeniu know-how Continental w zakresie motoryzacji z oferowanymi przez Argus technologiami z obszaru cyberbezpieczeństwa robimy ogromny krok w kierunku bezpiecznej i inteligentnej mobilności” - powiedział Helmut Matschi, członek zarządu Continental oraz szef Działu Wnętrza.

Start-up Argus Cyber Security został założony w 2013 roku przez izraelskich ekspertów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego. Zatrudnia ponad 70 osób i oferuje kompleksowe rozwiązania oparte na 38 uzyskanych patentach oraz zgłoszeniach patentowych. Aby pomóc producentom pojazdów szybko reagować na rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania związane z bezpieczeństwem cybernetycznym, Argus nawiązał intensywną współpracę z kluczowymi graczami z branży motoryzacyjnej i z powodzeniem realizuje projekty na rzecz producentów oraz dostawców pojazdów na całym świecie. Główna siedziba firmy znajduje się w Tel Awiwie w Izraelu. Argus ma również przedstawicielstwa w Japonii, Niemczech i Ameryce Północnej (Detroit i Zachodnie Wybrzeże).

Obie firmy będą wspólnie opracowywać i dostarczać technologie pozwalające na wykrywanie włamań oraz zapobieganie im, ochronę systemów narażonych na ataki komputerowe, monitorowanie bezpieczeństwa cybernetycznego flot, a także zarządzanie nimi za pośrednictwem centrum operacji bezpieczeństwa w celu ochrony pojazdów w terenie przez cały okres eksploatacji. Będą również dostarczać bezprzewodowo aktualizacje oprogramowania dla klientów na całym świecie. Technologia Argus, przetestowana przez czołowych producentów pojazdów, ich dostawców oraz niezależne osoby trzecie, wielokrotnie okazywała się lepsza od rozwiązań oferowanych przez konkurencję.

„Argus został założony z myślą o ochronie przed zagrożeniami cybernetycznymi wszystkich samochodów. W tym celu opracowaliśmy najbardziej wszechstronną ofertę bezpieczeństwa cybernetycznego w pojazdach. Połączenie sił z Continental i Elektrobit umożliwi nam dalszy rozwój” – powiedział Ofer Ben-Noon, współzałożyciel i CEO Argus Cyber Security- „W dzisiejszym świecie cyberbezpieczeństwo pojazdów staje się jednym z największych wyzwań stających przed branżą motoryzacyjną. Biorąc pod uwagę nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa cybernetycznego w pojazdach oraz miliony samochodów, które już są podłączone do sieci i jeżdżą po drogach na całym świecie, nie mogę wyobrazić sobie lepszego momentu niż dołączenie do Continental i EB właśnie teraz. Dzięki połączeniu naszych sił, najlepszych praktyk oraz wiedzy znacznie skrócimy czas wprowadzania nowych produktów na rynek oraz ułatwimy producentom pojazdów ochronę ich pojazdów przed atakami cybernetycznymi”- dodaje.

Argus stanie się częścią Elektrobit – należącej do Continental samodzielnej spółki produkującej oprogramowania i będzie nadal współpracował ze wszystkimi dostawcami w branży motoryzacyjnej na całym świecie.

„Od 2016 roku Elektrobit i Argus Cyber Security są partnerami w opracowywaniu rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego i bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania. Dołączenie Argus do naszego portfela pozwoli na dalszy rozwój obszarze technologii cybernetycznych. Już teraz oferujemy przedstawicielom branży motoryzacyjnej – zarówno producentom samochodów, jak i dostawcom – kompleksowe oraz bezpieczne rozwiązania, umożliwiające rozwój w zakresie wysoko zautomatyzowanej jazdy pojazdami połączonymi do Internetu. Umożliwiają one opracowywanie bezpieczniejszych, inteligentniejszych i bardziej wydajnych pojazdów” - powiedział Alexander Kocher, prezes i dyrektor zarządzający Elektrobit.


Źródło: Continental
Udostępnij

Continental technologie

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych